Հայաստանի ամենահայտնի լրատվական կայքերից մեկի՝ armlur.am-ի աշխատանքում տեխնիկական խնդիր է առաջացել, որի հետևանքով որոշակի օգտատերեր հանդիպում են դժվարություններ՝ մուտք գործելու համար իրենց հաշիվները կամ դիտելու կայքի բովանդակությունը։
Խնդիրը կապված է կայքի անվտանգության համակարգի հետ։ Այն ակտիվացվել է օգտատերերի կողմից կատարված որոշակի գործողությունների արդյունքում։ Օրինակ, որոշակի բառերի կամ արտահայտությունների ներմուծումը, SQL հրահանգների կամ սխալ ձևաչափով տվյալների ուղարկումը ակտիվացրել են համակարգի պաշտպանական մեխանիզմը, որը նախատեսված է կայքը հաքերային հարձակումներից պաշտպանելու համար։
Այս պահին կայքի ադմինիստրատորները ակտիվորեն աշխատում են խնդրի լուծման ուղղությամբ։ Օգտատերերին խնդրվում է ոչինչ չանել՝ կայքի անվտանգության համակարգը չխթանելու նպատակով։
Եթե խնդիրը շարունակվի, օգտատերերը կարող են կապ հաստատել կայքի ադմինիստրատորների հետ՝ նշելով իրենց կողմից կատարված գործողությունները և Cloudflare Ray ID-ն (որը տրված է էկրանին)։ Այս տեղեկատվությունը կօգնի ադմինիստրատորներին ավելի արագ գտնել և վերացնել խնդրի պատճառը։