Իմ հարցազրուցման ընթացքում, որը հեռարձակվել է Ադրբեջանի պետական ռադիոյով, ես անդրադարձել եմ Արցախում իրենց տները մնալու որոշում կայացրած բնակչության կողմից բախված խնդիրներին։
Իմ հայտարարության համաձայն՝ վերջին 4 ամիսների ընթացքում իրենց բնակավայրերում մնացած մարդիկ ապրում են բարդ և ծանր պայմաններում։ Այս իրավիճակի հիմնական պատճառներն են սննդի, ջրի և անհրաժեշտ բժշկական ծառայությունների առկայության հետ կապված խնդիրները։
Այս դժվարին իրավիճակի լուծման համար Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության կողմից նշանակված ռազմական վարչակազմը կազմակերպել է մարդասիրական օգնության ծրագրեր։ Սակայն, ինչպես ես նշել եմ, իրավիճակը շարունակում է մնալ բարդ։
Այնուամենայնիվ, ես հավաստիացնում եմ, որ մեր աշխատանքը շարունակվում է։ Մենք շարունակում ենք աշխատել՝ ուղղված բնակչության կյանքը նորմալացնելուն և նրանց անվտանգությունը ապահովելուն։