«Մեր ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը հայտարարել է, որ Հայաստանին այս պահին անհրաժեշտ է նոր ղեկավարություն, որը կներկայացնի նոր ազգանուն և կունենա նոր մոտեցումներ։
Նրա կարծիքով՝ երկրի ներկայիս իրավիճակը պահանջում է տնտեսագիտական փորձ ունեցող ղեկավարների։ Նա նշել է, որ 2018 թվականին իշխանության եկած քաղաքական գործիչները, որոնք ունեին ոչ ռազմական, այլ ընդդիմադիր և լրագրողական անցյալ, չեն կարող լուծել երկրի հիմնական խնդիրը, որը, նրա խոսքով, տնտեսական է։
Նրա վերլուծությունը հիմնված է երկու փուլերի վրա։ Նա նկատում է, որ Ղարաբաղյան պատերազմից հետո երկրի ղեկավարությունը հանձնվել է ռազմական գործիչների։ 2018 թվականին այդ ղեկավարությունը փոխարինվեց ոչ ռազմական, այլ քաղաքական գործիչների կողմից։ Նրա կարծիքով՝ այս փոփոխությունը չի բերել ակնկալիարժեք արդյունքներ, և հիմա երկրին անհրաժեշտ է նոր մարդիկ, որոնք կենտրոնանան տնտեսության վրա։