Հանրապետության հրապարակում կազմակերպված Ամանորի տոնական միջոցառումը, որի ընթացքում երկնքում ցուցադրվեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ բրենդ դարձած «սրտիկի» պատկերը, պետական բյուջեից միլիոնավոր դրամների հատկացում չի ստացել։ Այս մասին հայտնի դարձավ պաշտոնական պահանջի արդյունքում՝ կառավարությունից և Երևանի քաղաքապետարանից ստացված պաշտոնական պատասխանների հիման վրա։
Սակայն միջոցառումը կազմակերպել է «Դոմինո վիդեո փրոդաքշն» ՍՊԸ-ն, որը հետհեղափոխական Հայաստանում պարբերաբար պետական հատվածից միլիոնավոր դրամների պայմանագրեր է ստանում։ Ընկերությունը վերապատվիրակել է լուսային շոուն Արաբական Միացյալ Էմիրությունների մեկ այլ ընկերությանը։
Հանրության ուշադրությունը հատկապես գրավել էր այն փաստը, որ «սրտիկի» պատկերը, որն ամենայն հավանականությամբ կդառնա Փաշինյանի նախընտրական քարոզարշավի հիմնական խորհրդանիշը, ցուցադրվել էր պետական և ամանորյա խորհրդանիշներից զատ։
Թեև «Դոմինոն» նախապես տեղեկացրել էր միջոցառման մասին սոցիալական ցանցերում, վարչապետի աշխատակազմը տևական ժամանակ էլ թաքցնում էր միջոցառման հովանավորին՝ հրաժարվելով պատասխանել, թե որ ընկերությունն է իրականացրել կազմակերպչական աշխատանքները։ Վարչապետի աշխատակազմի ներկայացուցիչ Արմեն Խաչատրյանը նույնիսկ նշել էր, որ տեղյակ չէ այդ մասին՝ խոստանալով ճշտել։ Սակայն մինչ օրս աշխատակազմից կայքին որևէ տեղեկություն չի տրամադրվել։
Պարզվել է, որ ամանորյա տոնական միջոցառման ամբողջ ծրագիրը համաձայնեցվել, իսկ «սրտիկի» քարոզչական դրվագը պատվիրվել է վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանի կողմից։
«Դոմինո վիդեո փրոդաքշն» ՍՊԸ-ն, որը հիմնադրվել է 2010 թվականին, ունի ծանոթ պատմություն պետական հատվածի հետ։ Ընկերության 100 տոկոս բաժնեմասը պատկանում է Աշոտ Առաքելյանին, որը, ինչպես հայտնի է, մտերիմ հարաբերություններ ունի Արայիկ Հարությունյանի հետ։
Այս ընկերությունը նախկինում նույնպես կազմակերպել է պետական միջոցառումներ, ինչպիսիք են 2021 թվականին Անկախության 30-ամյակի տոնակատարությունը։ Դրանից հետո «Դոմինոն» պետական հատվածից միլիոնավոր դրամների գնումների պատվերներ էր ստացել։ Վերջին թարմ օրինակը 2025 թվականի դեկտեմբերի վերջին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կայացած «Մեր ժամանակների հերոսը» մրցանակաբաշխությունն էր, որի կազմակերպման համար վարչապետի աշխատակազմը «բաց մրցույթ» ընթացակարգով շուրջ 130,5 միլիոն դրամի պայմանագիր էր կնքել ընկերության հետ։
Այս միջոցառումը կազմակերպելիս նույնպես կիրառվել էին իշխանական քարոզչական հնարքներ, օրինակ՝ մրցանակները խորհրդանշում էին Արագած լեռան 4 գագաթները։ Փաշինյանի իշխանության օրոք, որպես «իրական Հայաստանի» գաղափարախոսության մաս, մշտապես առաջ է քաշվում Արագածը մեծարելու և Արարատի խորհրդանիշներից հրաժարվելու թեզը։
Այսպիսով, «Դոմինո վիդեո փրոդաքշն» ՍՊԸ-ն, որը կազմակերպել է Փաշինյանի «սրտիկի» պատկերով լուսային շոուն, ապահովելով իշխանության քարոզչական նպատակները, ծառայություն է մատուցել իշխանություններին՝ դիմաց ծառայության։