Հայտնի «Պրեսսինգ» հաղորդաշարի հերթական թողարկման հյուրը բանակցային գործի մասնագետ, կոնֆլիկտաբան, CM Partners ընկերության ավագ խորհրդատու, բոստոնաբնակ Արթուր Մարտիրոսյանն էր։
Հարցազրույցի ընթացքում քննարկվեցին մի շարք կարևոր հարցեր։
Անդրադարձվեց ՀՀ պաշտոնական անձանց՝ Եռաբլուրի հիշատակության վերաբերյալ պաշտոնական արարողությունից բացակայելու որոշմանը։ Ըստ Արման Թաթոյանի՝ այդ որոշումը պատահական չէր։
Հարցազրույցի ընթացքում նաև անդրադարձվեց խորհրդարանական ընտրությունների հարցին՝ նշելով, որ վերջնական ընտրությունը կայանալու է հունիսին։
Արթուր Մարտիրոսյանը խորհրդարանական ընտրությունների հետ կապված հարցին անդրադառնալով նշեց, որ վերջնական ընտրությունը կայանալու է հունիսին։
Նա հակիրճ անդրադարձել է նաև հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների և բանակցային գործընթացների հարցին՝ նշելով, որ որոշ մարդու կողմից 100 տարով առանց հանրաքվեի տարածք հանձնելը նման է ԱՄՆ նախագահին «ո՛չ» ասելու կամ Ալիևին չկարողանալու «ոչ» ասելու։
Հարցազրույցի ընթացքում քննարկվեցին նաև այլ թեմաներ, այդ թվում՝ Զարա Սահակյանի հրաժարականի պատճառները, հաջողակ ամուսնության գաղտնիքը, ինչպես նաև զույգերի համար հարմար հոբբիներ։