Սամվել Կարապետյանի գլխավորած «Մեր ձևով» շարժումը հիմնում է նոր քաղաքական կուսակցություն՝ «Ուժեղ Հայաստան» անվանմամբ։ Այս մասին հայտարարվեց այսօր տնտեսական ծրագրի շնորհանդեսից հետո կայացած լրագրողների հետ հանդիպման ընթացքում։
Քաղաքական ուժը հանդես է եկել «5 քայլ դեպի ուժեղ Հայաստան» անվանումով օրակարգով։ Շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը լրագրողների հետ զրույցի ընթացքում նշեց, որ կուսակցության վարչապետի թեկնածուի անունը կհայտարարվի փետրվարի 12-ին՝ կուսակցության համագումարի ընթացքում։ Նա նաև հավելեց, որ մինչ այդ հանդիպումը կօգտագործվի տնտեսական հարցերի քննարկման համար։
Հարցին՝ արդյոք նրանք հաշվի են առնում պղնձի կամ նավթամշակման գործարանների կառուցման հնարավոր էկոլոգիական ռիսկերը, Նարեկ Կարապետյանը պատասխանեց, որ նման խոստումներ հնչել են բոլոր կառավարություններից, սակայն դրանք չեն իրականացել։ Նրա խոսքով՝ նման ծավալի ներդրումներ իրականացնելու համար անհրաժեշտ է պետական հատուկ ձևաչափ, քանի որ դրանք կարող են կատարել միայն խոշոր կորպորացիաները։ «Մենք պետք է ինքներս ստեղծենք այդ ներդրումային հոսքը»,- եզրափակեց նա։