Իմ հաճախորդի, բարերար Սամվել Կարապետյանի գործով վերաբերյալ հրահանգներն ի կատար բերելու նպատակով, ես պետք է նշեմ մի շարք կարևոր մանրամասներ։
Այսօր, իմ հաճախորդը, որը բուժվում էր հիվանդանոցում, տեղափոխվեց քրեակատարողական հիմնարկ։ Դատախազն ու քննիչները, լիովին տեղյակ լինելով նրա առողջական վիճակի եւ ստացիոնար բուժման անհրաժեշտության մասին, կայացրին այդ որոշումը։
Պետք է նշեմ, որ Սամվել Կարապետյանը, տեսնելով ոստիկաններին, ինքն է անջատել իր սարքը եւ համաձայնել հետեւել նրանց հրահանգներին։ Սա խոսում է նրա բնավորության եւ պատասխանատվության մասին։
Մենք համոզված ենք, որ այս քրեական հետապնդումը վերջնականապես կդադարեցվի։ Սակայն, մինչ այդ, Սամվել Կարապետյանը շարունակում է ստացիոնար բուժման կարիք ունենալ։ Մենք հետեւում ենք իրավական գործընթացներին եւ սպասում ենք դատական մարմինների հաջորդ քայլերին։
Այնուամենայնիվ, պետք է նշեմ, որ մինչեւ կալանավորումը իմ հաճախորդը որեւէ առողջական խնդիր չի ունեցել։
Ինչ վերաբերում է քննչական խմբին, ապա այն նախկինում 53 անդամից բաղկացած էր, սակայն այժմ այն կրճատվել է մինչեւ 22 անդամ։ Այս իրավիճակը, ըստ իմ կարծի, բացարձակ անհասկանալի է։