Երեկ ադրբեջանական գերությունից վերադարձած Գևորգ Սուջյանը իր ֆեյսբուքյան էջում հրապարակում է արել՝ հայտնելով, որ նրա հոգին մնացել է իր եղբայրների հետ։ Նա նշել է, որ քանի դեռ նրանք գերության մեջ են, նա հանգիստ չի ունենալու։
Այս հրապարակումը տեղի է ունեցել այն պահին, երբ հայկական հասարակությունը ողջունում էր Բաքվում շինծու մեղադրանքներով ապօրինաբար պահվող չորս հայորդիների՝ Գևորգ Սուջյանի, Դավիթ Դավթյանի, Վիգեն Էուլջեքջյանի և Վագիֆ Խաչատրյանի, հայրենիք վերադարձի լուրը։
Նախօրեին Հակարի կամրջով Ադրբեջանի Հանրապետության համապատասխան մարմինների ներկայացուցիչների կողմից Հայաստանի Հանրապետության համապատասխան մարմինների ներկայացուցիչներին հանձնվել էին այդ չորս հայորդիները։
Այս իրադարձությունը մեծ ուրախություն և հուսադրություն է հաղորդել հայկական կողմին։ Գևորգ Սուջյանի հրապարակումը հստակ արտահայտում է նրա անձնական զգացմունքների և մտահոգությունների մասին՝ կապված իր եղբայրների ճակատագրի հետ։