Հանրության շրջանում, եթե կատարվեն համապարփակ սոցիոլոգիական հարցումներ, որպես ամենացածր գնահատական ստացող կառույց, առանց որևէ չափազանցման, հաճախակի կհայտնվի «Վեոլիա ջուր» ընկերությունը։ Այս հայտարարությունը, թեև հաճախ հակասվում է ընկերության ներկայացուցիչների կողմից, որոնք պնդում են իրենց ծառայությունների անբեկանելիության մասին, իրականում արտացոլում է քաղաքացիների լայն շրջանակների կողմից ընկերության գործունեության նկատմամբ ունեցած խորը վստահության բացակայությունը։
Այսօր, փետրվարի 17-ին, ահազանգած բազմաթիվ քաղաքացիներ, որոնց զայրույթը փոխանցում էին լրագրող Գագիկ Շամշյանի միջոցով, իրենց բողոքը ուղղում էին հենց «Վեոլիա ջուր» ընկերության հասցեին։ Բնակիչների խոսքով՝ Աջափնյակ վարչական շրջանի Բեկնազարյան փողոցում արդեն չորրորդ օր է, ինչ կեղտաջուրը ճեղքել է ասֆալտը և թափվում է փողոց։ Չորս օր շարունակվող այս հակասանիտարական վիճակը, որը նրանք անվանում են «ջայլամի կեցվածք», ստեղծում է տպավորություն, թե Երևանի քաղաքապետարանը, մարզպետարանները և մարզերի քաղաքապետերը անտարբեր են բնակիչների նկատմամբ։
Քաղաքացիները նշում են, որ իրենց համբերության բաժակը լցվել է։ Նրանք պնդում են, որ ֆիզիկական անհարմարության և հիգիենայի խախտման հետևանքով վտանգ է առաջանում, որ ամբողջ տարածքը կարող է վերածվել վարակի օջախի։ Նրանց կարծիքով՝ ընկերության պարտականությունն ապահովել բնակչության բարեկեցությունը և առողջությունը, իսկ ոչ թե միայն հավաքել վճարներ։
Այս իրավիճակի լուծման համար բնակիչները կոչ են անում կառավարությանը կտրուկ միջոցներ ձեռնարկել՝ լիցենզիան վերանվաճելու և աշխատանքների կատարումը վստահելու Երևանում՝ Երևանի քաղաքապետարանին, իսկ մարզերում՝ մարզպետարաններին։ Նրանք հստակ զգուշացնում են, որ եթե խնդիրը մեկ-երկու օրվա ընթացքում լուծված չլինի, կձեռնարկեն բողոքի ակցիաներ՝ «Վեոլիա ջուր» ընկերության գլխամասի դիմաց։