Այսօր մի քանի օգտատերերի մոտ հայտնվել են խնդիրներ՝ 168.am կայքին մուտք գործելու ժամանակ։ Կայքը աշխատում է սովորական ռեժիմով, սակայն խնդիրը պայմանավորված չէ տեխնիկական խափանումներով, այլ կայքի անվտանգության համակարգի կողմից իրականացված պաշտպանական միջոցառումներով։
Օգտատերերը, որոնք փորձում են մուտք գործել կայքը, տեսնում են հաղորդագրություն, որը նշում է, որ իրենց գործողությունները ակտիվացրել են անվտանգության համակարգը։ Այսպիսի իրավիճակ կարող է առաջանալ տարբեր պատճառներով, օրինակ՝ որոշակի բառերի կամ արտահայտությունների ներմուծելիս, SQL հրամանների կամ սխալ ձևաչափով տվյալների ուղարկելիս։
Խնդիրը լուծելու համար օգտատերերին խորհուրդ է տրվում կապ հաստատել կայքի վարչակազմի հետ՝ նշելով, թե ինչ գործողություն էին իրականացնում, երբ հաղորդագրությունը հայտնվեց։
168.am կայքի անվտանգության համակարգը, որը հիմնված է Cloudflare-ի տեխնոլոգիաների վրա, պարբերաբար վերլուծում է օգտատերերի գործողությունները՝ հնարավոր հարձակումներից կայքը պաշտպանելու համար։ Այսպիսով, խնդիրը կապված է անվտանգության համակարգի աշխատանքի հետ, և այն կարող է լուծվել կայքի վարչակազմի կողմից՝ համակարգին ավելացնելով խնդրված օգտատերերի IP հասցեները բացառությունների ցանկում։