ՀՀ վարչապետի կողմից կայացված որոշումներով կատարվել են փոփոխություններ երկու կարևոր ոլորտների ղեկավարման կառուցվածքում։
Արամ Ղազարյանը, որն ավելի վաղ զբաղեցնում էր ոստիկանության պետի պաշտոնը, այժմ նշանակվել է Փրկարար ծառայության տնօրեն-ներքին գործերի նախարարի տեղակալ։ Այս նշանակումը համապատասխանում է «Փրկարար ծառայության մասին» օրենքի 31-րդ հոդվածի 1-ին մասին, ինչպես նաև «Հանրային ծառայության մասին» և «Կառավարչական իրավահարաբերությունների կարգավորման մասին» օրենքների համապատասխան դրույթներին։
Մյուս կողմից, Կամո Ցուցուլյանը, որը մինչև օրս զբաղեցնում էր Փրկարար ծառայության ղեկավարի պաշտոնը, այժմ նշանակվել է ոստիկանության պետ-ներքին գործերի նախարարի տեղակալ։ Այս նոր նշանակումը նույնպես հիմնված է «Ոստիկանությունում ծառայության մասին» օրենքի 13-րդ հոդվածի 2-րդ մասի և վերոնշյալ երկու այլ օրենքների դրույթների վրա։
Այս փոփոխությունները ցույց են տալիս կառավարական աշխատակազմի կողմից կատարվող կառուցվածքային նորարարությունները և ղեկավարական կադրերի վերաբաշխումը։