Այսօր, փետրվարի 3-ի երեքշաբթի օրը, «Համահայկական ճակատ» շարժումը և համանուն կուսակցությունը Հայաստանի Հանրապետության նախագահական նստավայրի դիմաց բողոքի ակցիա են կազմակերպել։
Շարժման մասնակիցները պահանջում են, որ Հայաստանի Հանրապետության նախագահը հրապարակայնորեն ներողություն խնդրի հայ ժողովրդից և հայրենիքի պաշտպանության համար զոհված զինծառայողների ընտանիքներից։
Այս պահանջը առաջացել է Շվեյցարի Դավոս քաղաքում կայացած միջազգային տնտեսական ֆորումի շրջանակում ՀՀ նախագահի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հանդիպումից հետո հայտնի դարձած հայտարարությունների կապակցությամբ։
Շարժման ներկայացուցիչների կարծիքով՝ նախագահի այդ գործողությունը վիրավորում է հայ ժողովրդի հիշողությունը և նվազեցնում է զոհված հերոսների զոհաբերության արժեքը։ Նրանք պնդում են, որ նման գործողությունները չեն կարող թույլատրվել և պահանջում են անհապաղ հրապարակային ներողություն։