Երիտասարդ սերնդի շրջանում մեծ ոգևորություն է առաջացրել Գագիկ Ծառուկյանի նոր նախաձեռնությունը, որը նպատակ ունի ստեղծել հարթակ՝ երիտասարդներին իրենց գաղափարները ներկայացնելու, հարցեր բարձրաձայնելու և ակտիվ մասնակցություն ունենալու համար։ Այս նախաձեռնությունը հնարավորություն է տալիս երիտասարդ սերնդին դառնալու ակտիվ քաղաքացիներ և ազդեցություն ունենալու իրենց երկրի ապագայի վրա։
Գերագույն Հոգևոր Խորհրդի եպիսկոպոսների արգելափակումը
ՀՀ ոստիկանությունը կանխարգելման միջոցառումների շրջանակում արգելափակել է Գերագույն Հոգևոր Խորհրդի եպիսկոպոս անդամների ելքը Հայաստանից։ Այս քայլը, ըստ պաշտոնական հայտարարության, նպատակ ունի խաթարելու Հայ Առաքելական Եկեղեցու բնականոն գործունեությունը։
«Միասնության թևեր» նախաձեռնության դիմումը ԱՄՆ փոխնախագահին
«Միասնության թևեր» քաղաքական նախաձեռնության ղեկավար Արման Թաթոյանը դիմել է ԱՄՆ փոխնախագահ Ջո Բայդենին՝ իր այցի առիթով։ Դիմումը պարունակում է 3 հիմնական հարց, որոնք վերաբերում են Հայաստանի ներքին քաղաքական իրավիճակին և տարածաշրջանային անվտանգությանը։
Հասմիկ Պողոսյանի դատավճիռը
ՀՀ դատախազությունը տեղեկացրել է, որ Մշակույթի նախկին նախարար Հասմիկ Պողոսյանը դատապարտվել է 4 տարի 6 ամիս ժամկետով ազատազրկման։
Ճանապարհների վիճակը
Հունվարի 31-ի դրությամբ ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են և անցանելի։ Ճանապարհների սպասարկման համար պատասխանատու կազմակերպությունները շարունակում են իրենց աշխատանքները։
Ուկրաինա-Ռուսաստան հակամարտության կարգավորման հնարավորություն
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Ուկրաինայի և Ռուսաստանի միջև հակամարտության կարգավորման գործարքի կնքման գործընթացը մոտ է իրականացմանը։ Նրա խոսքով՝ Աբու Դաբիում ընթացող բանակցությունները հաջող են ընթանում։
Ռուսաստանի արձագանքը Զելենսկու հրադադարի առաջարկին
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը հայտարարել է, որ Վլադիմիր Զելենսկու կողմից առաջարկվող հրադադարի պայմանները անընդունելի են Ռուսաստանի համար։
Լիաննա Մանուկյանի հայտարարությունը «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրի շուրջ
Լիաննա Մանուկյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ անդրադառնալով «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրի շրջանակում երիտասարդների կողմից Գագիկ Ծառուկյանին ուղղված հարցերին և հանդիպմանը մասնակցելու հնարավորությանը։
Եվրոպական խորհրդարանի քննարկումը
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը մասնակցել է Եվրոպական խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի կազմակերպած քննարկմանը։
«Լավագույն լուծումներն առաջարկում են երիտասարդները» մրցույթի հաղթողները
ՀՀ կառավարությունը հաստատել է «Լավագույն լուծումներն առաջարկում են երիտասարդները» մրցույթին հաղթած նախագծերի իրականացման համար նախատեսված միջոցները։
Եռաբլուրի հարգանքի տուրքը
ՀՀ պետական պաշտոնատար անձանց, այդ թվում՝ Գագիկ Ծառուկյանի, կողմից տեղադրվել է ծաղկեպսակ՝ հարգանքի տուրք մատուցելու համար հայրենիքի պաշտպանության համար զոհված հերոսների հիշատակին։
Գագիկ Ծառուկյանի մամլո հայտարարությունը
Գագիկ Ծառուկյանի մամլո խոսնակ Իվետա Տոնոյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակել է հաղորդագրություն՝ նվիրված երիտասարդներին։
ԵԱՍՄ մեքենաների տեղակայումը
Հունվարի 23-ի դրությամբ ԵԱՍՄ հիմնարկի բոլոր մեքենաները տեղակայված են եղել վարչական շրջաններում՝ ըստ նախապես մշակված դիսլոկացիոն սխեմայի։
«Մեր ձևով» շարժման հայտարարությունը
«Մեր ձևով» ժողովրդական շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը հայտարարել է, որ տարածաշրջանում խաղաղ համակեցության հասնելը նրանց խնդիրն է։
Ռոբերտ Քոչարյանի հայտարարությունը
Ռոբերտ Քոչարյանը հայտարարել է, որ լիահույս է, որ կհաջողվի արագորեն փոխել իրավիճակը, վերականգնել բանակի ուժը և ոգին, ինչը կապահովի կայուն խաղաղություն։
Օդերևութաբանական կանխատեսում
ՀՀ տարածքում սպասվում է մառախուղ, իսկ օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա։