Իմ անունն է Լիաննա Մանուկյանը, և ես «Հայաստան-Արցախ» Համահայկական հիմնարկի նախագահն եմ։ Ցանկանում եմ անդրադառնալ «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրի շրջանակում բարձրացված հարցերին և երիտասարդների հետ հանդիպման հնարավորությանը։
Այս նախաձեռնությունը, որը նախաձեռնվել է Գագիկ Ծառուկյանի կողմից, իսկապես կարևոր հարթակ է։ Այն հնարավորություն է տալիս մեր երկրի երիտասարդներին՝ ովքեր հաճախ անմասն են մնում հանրային քննարկումներից, բարձրաձայնել իրենց խնդիրները, անհատապես հանդիպել Գագիկ Ծառուկյանի հետ և փնտրել լուծման ուղիներ։
Իրավիճակը, երբ երիտասարդները ակտիվորեն մասնակցում են իրենց երկրի ապագայի ձևավորմանը, ցույց է տալիս մեր հասարակության առողջ և դինամիկ զարգացում։ Այս մասին հատկապես կարևոր է խոսել այն պայմաններում, երբ մեր երկրը բախվում է բազմաթիվ մարտահրավերների, իսկ Արցախից բռնի տեղահանված երիտասարդները՝ «Հայաստան-Արցախ» ՀԵՄ-ի ներկայացուցիչների միջոցով, ունեն իրենց առանձնահատուկ հարցերը, որոնք պահանջում են ուշադրություն և համապարփակ քննարկում։
Ես ևս պատրաստակամ եմ լինել այս գործընթացի կապող օղակը՝ աջակցելով երիտասարդների ձայնը դառնալու ավելի լսելի։ Այսպիսով, մենք կարող ենք ապահովել, որ երիտասարդների կարծիքը լինի ոչ միայն լսելի, այլև դառնա գործողության և փոփոխության հզոր ուժ։