Իմ տեղեկացմամբ՝ քաղաքական իշխանությունները ակտիվորեն փորձում են համոզել Արամ Ղազարյանին համաձայնվել ՆԳՆ-ի կառուցվածքային փոփոխությունների հետ և ստանձնել Փրկարար ծառայության պետի պաշտոնը։
Բանակցությունները, ինչպես հայտնի է, դեռևս արդյունք չեն տվել։ Իմ աղբյուրների համաձայն՝ երկու օր առաջ կայացել է որոշում՝ ՆԳՆ Փրկարար ծառայության պետ Կամո Ցուցուլյանին նշանակել ՀՀ ոստիկանապետ, իսկ Արամ Ղազարյանին՝ Փրկարար ծառայության պետ։ Սակայն, ինչպես իմ հայտնի է, Ղազարյանը այս առաջարկը բացասական է ընդունել։ Ընդդիմադիր կուսակցությունների ներկայացուցիչները նույնիսկ կասկածում են, որ նա կարող է հրաժարվել առաջարկից։
ՆԳՆ-ից պահանջվեց մեկնաբանել այս տեղեկությունը, սակայն պաշտոնական մեկնաբանություն չտրվեց։
Հիշեցնեմ, որ Արամ Ղազարյանը 2025 թվականի հունիսի 3-ին Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ նշանակվել էր ՀՀ ոստիկանության պետ՝ ներքին գործերի նախարարի տեղակալ։ Այսպիսով, նա ոստիկանապետի պաշտոնում պաշտոնավարել է մոտ յոթ ամիս։