«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Նարեկ Կարապետյանը իր ֆեյսբուքյան էջում հրապարակել է մի կարծիք, որը մեծ աղմուկ է բարձրացրել հանրային ոլորտում։
Իր հրապարակման մեջ Նարեկ Կարապետյանը նշում է, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, իրեն զգալով թույլ, փորձում է խոչընդոտել Սամվել Կարապետյանի՝ Հայաստանի հաջորդ վարչապետ դառնալու գործընթացը։ Նրա կարծիքով՝ վարչապետը արդեն գիտակցում է, որ Սամվել Կարապետյանը կլինի Հայաստանի հաջորդ առաջնորդը, և այդ պատճառով փորձում է գտնել ցանկացած միջոց՝ իր նշանակումը կանխելու համար։
«Բայց դա նրան չի օգնի, որովհետև Սամվել Կարապետյանը դառնալու է վարչապետ, և Հայաստանը լինելու է ուժեղ»,- նշել է Նարեկ Կարապետյանը՝ հավելելով, որ այսպիսով Փաշինյանը փորձում է խուսափել Սամվել Կարապետյանի հետ հարց ու պատասխանի ձևաչափով հանդիպելուց։
Նա նաև նշել է, որ «Մեր ձևով» շարժման նպատակը մեծ փոփոխություններն են, որոնք պահանջվում են Հայաստանին՝ 300,000 նոր աշխատատեղեր, 20,000 մատչելի բնակարաններ, երաշխավորված բերքի մթերում, փոքր բիզնեսի համար 0% հարկ և դեղերի գների նվազեցում։