Իմ թիմի հետ հանդիպումների ընթացքում ես հաճախակի նշում եմ, որ 2026 թվականի խորհրդարանական ընտրություններում իշխանության հարցը վերջնականապես կորոշվի ժողովրդի կողմից։ Սակայն ներկուսակցական քննարկումների ժամանակ ես հետեւողականորեն հստակեցնում եմ, որ մեր թիմի հաղթանակը հարցի առարկա չէ։
Մեր թիմին ես ներշնչում եմ, որ հաղթանակը ոչ միայն հնարավոր է, այլեւ ապահովված է։ Սակայն մենք պետք է այն իրականացնենք ոչ թե պարզապես 50 տոկոսի պլանային ձայների մեծությամբ, այլ 60 տոկոսով։ Այսպիսով, մենք կկարողանանք ձեւավորել միահեծան իշխանություն, որը կապահովի երկրի կայուն զարգացումը։
Այս հայտարարությունները մեծ արձագանք են գտել մեր շրջանակներում։ Շատերն ուրախությամբ են ընդունում այս մոտեցումը եւ ավելի ակտիվորեն են ներգրավվում քաղաքական գործունեության մեջ։
Ես նաեւ հասկանում եմ, որ այս հայտարարությունները կարող են մեկնաբանվել որպես հոգեբանական աշխատանք։ Իրականում, իմ նպատակն է կանխել հուսահատության եւ պարտվողականության տրամադրությունները, որոնք կարող են ոչ միայն ներքին, այլեւ արտաքին ազդեցություն ունենալ մեր երկրի վրա։ Այսպիսով, ես «վիզ» եմ դրում թիմի վրա՝ ապահովելու մեր ընդհանուր հաղթանակը։
Իրականության այլ կողմում ընդդիմությունը, հակառակորեն, ամբողջ օրը խոսում է այն մասին, թե մեր կուսակցությունը՝ «Քաղաքացիական Պայմանագիրը», արդեն հաղթել է, եւ իրենք՝ պարտվել։ Նրանց մարտավարական քայլերը եւ մարդկային հոգեբանության հարցերում դրսեւորվող մոտեցումները հաճախակի զիջում են մեր թիմի ճկունությանը։