Ինչպես նախապես տեղեկացվել էր, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը աշխատանքային այցով մեկնել է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ՝ մասնակցելու Խաղաղության խորհրդի առաջին նիստին։ Այս մասին վարչապետը հայտնում է սոցցանցերում՝ տեսանյութ հրապարակելով։
Այցի ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպումներ է անցկացրել Ավստրիայում Հայաստանի դեսպանի հետ։ Քննարկվել են տարածաշրջանային խաղաղության հարցերը և TRIPP-ի (Տրանսպորտային, Տեղեկատվական և Տրանսպորտային միջանցքների ցանց) հնարավորությունները։
Միևնույն ժամանակ, Հունաստանում գտնվող Հայաստանի նախագահը՝ Վահագն Խաչատուրյանը, այցելել է Անհայտ զինվորի հուշահամալիր։ Այստեղ նրան ընդունել է Հունաստանի նախագահը՝ հրավիրելով երկրի առաջին տղան՝ Վահագն Խաչատուրյանին։
Այսպիսով, երկու պետական գործիչների միջազգային ակտիվությունները շարունակվում են՝ ուղղված լինելով տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության հաստատմանը։