Այսօր Հայաստանում տեղի ունեցած հիմնական իրադարձությունների մասին ամփոփումն է։
Առաջին հերթին՝ Հայաստանի Ազգային ժողովի պատգամավոր Սամվել Կարապետյանը հայտարարել է իր թեկնածության մասին վարչապետի պաշտոնի համար։ Այս մասին նա հայտնել է իր հանրային էջում։
Մյուս կարևոր լուրը Մոսկվայի կողմից հնչած նախազգուշացումն է։ Ռուսաստանի Անվտանգության դաշնային ծառայությունը (ԱԴԾ) հրապարակել է հայտարարություն, որտեղ նշվում է, որ Երևանում կատարված ահաբեկչական գործողությունների հետ կապված հետաքննությունը շարունակվում է։ ԱԴԾ-ն նաև նախազգուշացրել է, որ Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքացիներին պետք է զգուշ լինել և խուսափել հանրային վայրերում հավաքույթներից։
Երևանում այսօր տեղի ունեցավ նաև մեկ այլ կարևոր միջոցառում։ Հանրապետության հրապարակում տեղադրվեց և վառվեց Հայաստանի գլխավոր տոնածառը։ Այս ավանդական միջոցառմանը ներկա էին հազարավոր քաղաքացիներ, որոնք տոնական տրամադրությամբ ողջունեցին Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոները։