Այսօր առավոտից Հայաստանի ամենահայտնի լրատվական կայքերից մեկը՝ armlur.am-ը, հայտնվել է տեխնիկական խնդրի մեջ, որի հետևանքով որոշակի օգտատերեր չեն կարողանում մուտք գործել դրա էջերը։
Կայքի այցելուները, որոնք փորձում են մուտք գործել հարթակը, ստանում են հաղորդագրություն, որում նշվում է, որ կայքը պաշտպանվում է ահաբեկչական հարձակումներից։ Հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ օգտատիրոջ կողմից կատարված գործողությունը ակտիվացրել է անվտանգության համակարգը։
Այս խնդրի պատճառը կարող է լինել տարբեր գործոններ, ինչպիսիք են որոշակի բառերի կամ արտահայտությունների մուտքագրումը, SQL հրամանների կամ սխալ տվյալների ներկայացումը։
Կայքի ադմինիստրատորները հայտնի են դարձել, որոնք աշխատում են խնդրի լուծման համար։ Օգտատերերին խորհուրդ է տրվում կապ հաստատել կայքի ադմինիստրատորների հետ՝ նշելով, թե ինչ գործողություն էին կատարում, երբ խնդիրը առաջացավ, ինչպես նաև Cloudflare Ray ID-ն, որը տրված է էջի վերջում։
Այս պահին կայքի աշխատանքի վերականգնման ժամկետը հայտնի չէ։