«Մեր ձեւով» շարժումը հայտարարել է, որ վարչապետի իրենց թեկնածուի անունը կհրապարակվի փետրվարի 12-ին, «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության հիմնադիր համագումարի օրը։ Այս մասին հայտնել է շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը՝ երեկ տեղի ունեցած պանելային քննարկումից եւ ասուլիսից հետո։
Անցած ամիսներին շրջապատում շատ են խոսակցել նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մասին՝ որպես հնարավոր թեկնածու։ Իշխանական շրջանակներն էլ, իրենց հերթին, ակտիվ քարոզչական արշավ էին սկսել դեմ իրենց, փորձելով սեւ քարոզչության միջոցով եւ հնարավոր քրեական վարույթների սկսումով խոչընդոտել նրա առաջադրումը։
Սակայն, ինչպես հայտնի է դարձել, Կարեն Կարապետյանը չի կարող առաջադրվել։ Սա պայմանավորված է այն պահանջով, որ վարչապետի թեկնածու դառնալու համար անհրաժեշտ է ապահովել Հայաստանում բնակության ցենզը։ Ըստ օրենսդրության՝ թեկնածուն պետք է լինի Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացի եւ վերջին 4 տարիների ընթացքում տարվա մեջ առնվազն 6 ամիս բնակված լինի երկրում։ Կարեն Կարապետյանը, որը մի քանի երկրի քաղաքացի է, վերջերս խախտել է այս պահանջը՝ հավանաբար միտումնավոր, որպես անհաղթահարելի խոչընդոտ։
Շարժումը հաստատել է, որ վարչապետի թեկնածուի անունը նրանք որոշել են վաղուց։ Ըստ ամենայնի, թեկնածուի դերը կատարելու է Նարեկ Կարապետյանը, որն արդեն հասցրել է ձեռք բերել լայն ճանաչում եւ հանրության մեջ դրական վերաբերմունք։
Հիշեցնենք, որ «Մեր ձեւով» շարժումը պահանջում է վարչապետի եւ կառավարության անդամների նշանակումը խորհրդարանի կողմից՝ ի տարբերություն ներկայիս համակարգի, երբ վարչապետը նշանակում է նախագահը։