Հայտնի դերասանուհի Մարի Պետրոսյանի նախկին ամուսնու, Գեւորգ Անդրեասյանի նկատմամբ կիրառվող խափանման միջոցը փոխվել է։ Նրա գործով հայտարարվել է նախաքննություն, եւ այն արդեն իսկ գտնվում է դատական քննության փուլում։
Գեւորգ Անդրեասյանը նախկինում եւս դատապարտված է եղել՝ ապօրինի կերպով ատրճանակ պահելու եւ առանց վարորդական վկայանի մեքենա վարելու համար։
Բացի հիմնական գործից, որը հարուցվել է ֆիզիկական եւ հոգեկան ներգործություն կատարելու կասկածանքով, վարույթով անջատված մաս կա, որտեղ Գեւորգ Անդրեասյանը հանդես է գալիս որպես ենթադրյալ տուժող։ Նա իրավապահ մարմիններին հաղորդում է ներկայացրել՝ հայտնելով, թե ինքն է ենթարկվել բռնության՝ իր կողմից։
Հիշեցնենք, որ հարուցված հանրային քրեական գործը վերաբերում է դերասանուհու կողմից հրապարակված տեսանյութին, որտեղ նա հայտնում էր ամուսնու կողմից բռնության ենթարկվելու մասին։ Մարի Պետրոսյանը եւ Գեւորգ Անդրեասյանը ունեն երեք երեխա։