Հակակոռուպցիոն դատարանում, որի նախագահը դատավոր Կարապետ Բադալյանն էր, տեղի ունեցավ Հայաստանի ֆուտբոլային ֆեդերացիայի (ՀՖՖ) նախկին նախագահ, Ազգային Ժողովի նախկին պատգամավոր Ռուբեն Հայրապետյանի և նրա ընտանիքի անդամների գործով հերթական դատական նիստը։
Նիստի ընթացքում հանրային մեղադրողի կողմից ներկայացվեցին մի քանի միջնորդություններ, որոնք վերաբերում էին հայցի առարկայի փոփոխությանը և նոր մեղադրյալների ներգրավմանը։
Դատախազությունը պահանջում է Ռուբեն և Նարինե Հայրապետյաններից բռնագանձել Կոտայքի մարզի Ծաղկաձորում գտնվող հողամասն ամբողջությամբ, Առինջում գտնվող անշարժ գույքն ամբողջությամբ, Սևանում գտնվող հողամասն ամբողջությամբ, ինչպես նաև «Լեքսուս» մակնիշի ավտոմեքենան։
Բացի այդ, դատախազությունը պահանջում է Ռաֆիկ և Մարիամ Հայրապետյաններից բռնագանձել «Զարգացման հայկական բանկ» ՓԲԸ-ում ներդրված ավանդները, ինչպես նաև «Սպորտ Ռեզորթ», «Ռոյալ Քլաբ», «Սևան Ռեզորթ», «Հարսնաքար», «Նորալուսին» ընկերությունների մասնակցությունները։
ՀՀ-ի ներկայացուցիչի՝ Ռուբեն Հայրապետյանի պաշտպան Վահագն Դալլաքյանը դատարանից խնդրեց մեկ ամսով հետաձգել նիստը՝ կապված հանրային մեղադրողի միջնորդությունների հետ։ Դատարանը բավարարեց պաշտպանի միջնորդությունը։
Այսպիսով, հաջորդ դատական նիստը տեղի կունենա մարտի 5-ին՝ ժամը 10:00-ին։
Գործը վերաբերում է Ռուբեն Հայրապետյանի և նրա ընտանիքի անդամների նկատմամբ հարուցված քրեական գործին՝ կապված ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման պահանջով։