Հովիկ Աղազարյանի եւ Հակոբ Ասլանյանի կողմից ստեղծված Միասնական ազգային սահմանադրական կուսակցությունը (ՄԱՍԿ) վերջապես գրանցվել է Պետական ռեգիստրի կողմից։ Այս մասին դարձավ հայտնի այն բանից հետո, երբ կուսակցությունը երկրորդ անգամ հաջողությամբ ներկայացրեց իր դիմումը։
Առաջին անգամ դիմումը մերժվել էր ամիսներ առաջ՝ տեխնիկական բացթողումների հիմնավորմամբ։ Կուսակցության անդամները ստիպված էին նոր համագումար հրավիրել՝ բացթողումները շտկելու համար, եւ այնուհետեւ երկար ժամանակ սպասում էին Պետական ռեգիստրի վերջնական որոշմանը։
Հիշեցնենք, որ ՔՊ-ից հեռացվելուց հետո՝ անցած տարեսկզբին, Հովիկ Աղազարյանն ու Հակոբ Ասլանյանը հիմնեցին ՄԱՍԿ-ը՝ նպատակ ունենալով սահմանադրական ճանապարհով իշխանությունից հեռացնել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին։
Այս պահին դեռ հայտնի չէ, թե ՄԱՍԿ-ը կմասնակցի՞ խորհրդարանական ընտրություններին, թե՞ կընտրի այլ մեթոդ՝ իր նպատակին հասնելու համար։