ՀՀ Ներքին գործերի նախարարությունում (ՆԳՆ) կատարվել են զանգվածային կադրային նշանակումներ և փոխատեղումներ, որոնք ընդգրկում են Ոստիկանության և Փրկարար ծառայության համակարգերը։ Այս մասին հայտնի դարձավ ՆԳՆ-ի համապատասխան հրամանների հրապարակումից հետո։
Ոստիկանության համակարգում
Քրիմինալ ոստիկանության գլխավոր վարչությունում (ՔՈԳՎ) տեղի ունեցած փոփոխություններից կարելի է առանձնացնել մի քանի կարևոր նշանակումներ։
Սյունիքի մարզային վարչության պետի պաշտոնում նշանակվել է Անտոն Անտոնյանը։ ՔՈԳՎ-ի մյուս մարզային վարչություններում ևս տեղի է ունեցել նորարարում։ Արագածոտնի մարզային վարչության պետ նշանակվել է Արթուր Եգանյանը, իսկ Տավուշի մարզային վարչության ղեկավարի պաշտոնը ստանձնել է Արսեն Առաքելյանը։
Արարատի մարզային վարչության մարդու և սեփականության դեմ ուղղված հանցագործությունների դեմ պայքարի բաժնի պետ նշանակվել է Արեգ Օհանյանը։ Երևան քաղաքի վարչություն տեխնիկական աջակցման բաժնի ղեկավարի պաշտոնում նշանակվել է Օգսեն Հարոյանը։
Հակառակորդ կողմից, մի քանի պաշտոնատար անձանց ազատվել են իրենց պաշտոններից։ ՔՈԳՎ Սյունիքի մարզային վարչության պետի պաշտոնից ազատվել է Դավիթ Սուրենյանը։ ՔՈԳՎ Արարատի մարզային վարչության պետի տեղակալի պաշտոնից ազատվել է Վահան Հակոբյանը։ Ոստիկանությունից ծառայությունից ազատվել են նաև Արայիկ Առաքելյանը, Հարություն Ադամյանը, Վազգեն Կիրակոսյանը, Հայկ Մուրադյանը, Գևորգ Աջամօղլյանը, Արթուր Ղազարյանը, Բաբկեն Աղաբաբյանը։
Ոստիկանության գվարդիայի համակարգում
Ոստիկանության գվարդիայում նշանակվել են մի քանի նոր պետեր և տեղակալներ։
Հոգեբանական աջակցության և բժշկական ապահովման վարչության (ՀՈԳՎ) մասնագիտական մեթոդական աջակցման վարչության պետ նշանակվել է Գեորգի Խաչատրյանը։ ՀՈԳՎ հսկողության վարչության պետի տեղակալ նշանակվել է Արտյոմ Հաբեթյանը, իսկ օպերատիվ-վերլուծական վարչության պետի տեղակալի պաշտոնը ստանձնել է Արթուր Բդոյանը։
ՀՈԳՎ-ի տարբեր բաժինների ղեկավարներ նշանակվել են Մանուկ Գորգինյանը (Անիի բաժին), Ասքանազ Դավթյանը (Արթիկի բաժին), Զորիկ Ավդիշոևը (Դավիթաշենի բաժին), Արմեն Հարությունյանը (Էրեբունու բաժին), Արարատ Շահբազյանը (Ճամբարակի բաժին), Միխաիլ Գարակյանը (Մասիսի բաժին)։
Ոստիկանության գվարդիայի հրամանատարի տեղակալներ նշանակվել են Գևորգ Մարգարյանը, Գարիկ Միրզոյանը, Վահե Այվազյանը։ Հասարակական կարգի պահպանության և հասարակական անվտանգության ապահովման վարչության պետ նշանակվել է Էդգար Պետրոսյանը, իսկ պետական պահպանության կազմակերպման վարչության ղեկավարի պաշտոնը ստանձնել է Վարդան Հովհաննիսյանը։
Ծառայության ապահովման վարչության պետ նշանակվել է Բաղդասար Աբրահամյանը, մոնիթորինգի վարչության պետի տեղակալ՝ Ալեքսանդր Մամիկոնյանը։ Կարևորագույն նշանակության օբյեկտների պահպանության գնդի հրամանատար նշանակվել է Վիտալիկ Գզիրյանը։
Հասարակական կարգի պահպանության և հասարակական անվտանգության ապահովման առաջին գնդի հրամանատար նշանակվել է Հովհաննես Զաքարյանը, երկրորդ գնդի հրամանատար՝ Հրաչյա Զատիկյանը, իսկ հատուկ սպառազինության և մարտավարության գնդի հրամանատար՝ Յուրի Արամյանը։
Փրկարար ծառայություն
Փրկարար ծառայությունում ևս կատարվել են մի շարք նշանակումներ։ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության պետ նշանակվել է Գևորգ Գալստյանը, իսկ նրա տեղակալ՝ Վահագն Ալավերդյանը։ Գեղարքունիքի մարզային փրկարարական վարչության ղեկավարի պաշտոնը ստանձնել է Գարեգին Հակոբյանը, իսկ Տավուշի մարզային վարչության պետի տեղակալ՝ Գևորգ Մատինյանը։ Վայոց ձորի մարզային փրկարարական վարչության պետ նշանակվել է Ռուստամ Զոհրաբյանը։