Հունվարի 22-ի նիստում Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը որոշում է կայացրել «Պետական պաշտոններ եւ պետական ծառայության պաշտոններ զբաղեցնող անձանց վարձատրության մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու վերաբերյալ։
Այս փոփոխությունները կնախատեսեն Պետական եկամուտների կոմիտեի (ՊԵԿ) աշխատակիցների աշխատանքի վարձատրության բարձրացում։ Օրենքի նախագծի համաձայն, բարձրացում կստանան հարկային և մաքսային ծառայությունների աշխատակիցները։
Դրանք ներառում են հարկային մարմնի հարկային տեսուչներին, օպերլիազորներին, բաժնի պետի տեղակալներին, գլխավոր մասնագետներին, գլխավոր հարկային տեսուչներին և այլ պաշտոններ զբաղեցնող անձանց։ Բացի այդ, բարձրացվելու են նաև հարկային մարմնի վարչության պետերի և մաքսային մարմնի վարչության պետերի վարձատրության չափերը։
Այս օրենքի նախագիծը կներկայացվի Ազգային ժողովի Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովին փետրվարի 4-ին, ժամը 11։00-ին։ Զեկուցում կկատարի ՊԵԿ-ի նախագահի տեղակալ Համլետ Սահակյանը։