Հունվարի 8-ի կառավարության նիստը, որը նախագահում էր Նիկոլ Փաշինյանը, նշվեց մի քանի կարևոր որոշումների հաստատմամբ։ Օրակարգը բավականին լիարժեք էր՝ ներառելով 30 կետ, սակայն զեկուցվել են ընդամենը երեք հարց։
Նիստի ընթացքում հաստատվել են հետևյալ հիմնական որոշումները.
1. Հայաստանի տնտեսական և ինստիտուցիոնալ վերափոխման դոկտրինը հաստատելու մասին: Այս որոշումը նպատակ ունի հաստատելու երկրի տնտեսական զարգացման և կառավարման նոր մոտեցումները։ Այն հիմք է հանդիսանում ապագա տնտեսական քաղաքականության և բարեփոխումների համար։
2. Պահեստազորի սպայական կազմի պարտադիր զինվորական ծառայության 2025 թվականի զորակոչ հայտարարելու մասին: Այս որոշումը կապված է պահեստազորի զորակոչի ժամկետների և պայմանների սահմանման հետ, ինչը կարևոր է երկրի պաշտպանական կարողությունների ապահովման համար։
3. Առողջության համընդհանուր ապահովագրության ռեգիստրում տվյալների հավաքման, վարման և փոխանցման կարգը հաստատելու մասին: Այս կետը վերաբերում է առողջապահական համակարգի տեղեկատվական բազայի կառավարմանը և տվյալների անվտանգության ապահովմանը։ Այն նպատակ ունի ապահովելու տվյալների արդյունավետ և անվտանգ հոսքը՝ բարելավելով համակարգի աշխատանքը։
Հարկ է նշել, որ օրակարգի մնացած 27 կետերին առնչությամբ մանրամասն զեկուցումներ ներկայացվել են։