Հունվարի 5-ին, ժամը 12:00-ի սահմաններում, «Ալավերդի» բժշկական կենտրոնից ահազանգ է ստացվել Լոռու մարզի ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն։ Ըստ զեկուցման, շտապօգնության բժիշկների խումբը կանչով մեկնել է Լոռու մարզի բնակավայրերից մեկը, որտեղ տանը հայտնաբերվել է 5 ամսական տղայի դի։
Ինքն այս մասին տեղեկացնում եմ՝ Լոռու մարզի համայնքային ոստիկանության Թումանյանի բաժնի հերթապահ խմբի կողմից կատարված նախնական զննության արդյունքների հիման վրա։ Պարզվել է, որ մահացածը նշված բնակավայրի բնակիչ է։
Դեպքի մասին անհապաղ տեղեկություն է փոխանցվել ՀՀ Քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային վարչության Թումանյանի քննչական բաժին։ Դեպքի վայր է ժամանել քննչական խումբ՝ օրվա պատասխանատու հերթապահ քննիչի գլխավորությամբ։
Քննչական բաժնում դեպքի փաստով սպանություն /հանկարծամահություն/ հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
Դատաբժշկական հետազոտության նախնական եզրակացության համաձայն՝ արտաքին զննությամբ դիակի վրա բռնության հետքեր հայտնաբերված չեն։ Հարազատները իրավապահներին հայտնել են, որ տանը երեխան հանկարծամահ է եղել։
Նշում: Ըստ ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի, մինչև դատարանի օրինական ուժի մեջ մտած դատավճիռը, կասկածվողը կամ մեղադրվողը համարվում է անմեղ։