Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Արմեն Գալջյանը, որպես «Նոր Հայաստանի» իշխանությունների լիիրավ ներկայացուցիչ, սոցցանցերում շարունակում է ակտիվ գործունեություն ծավալել։ Նա այսօր իր սոցցանցային էջերով տեսանյութ էր տարածել, որի մեջ հիշեցնում էր 2023 թվականի աշնանը ավագանու որոշ ընդդիմադիր անդամների հետ կապված միջոցներ ձեռնարկելու մասին իր նախազգուշացումը։
Տեսանյութում հրապարակվում էին ավագանու անդամների լիազորությունները վաղաժամկետ դադարեցված որոշումների նկարները, որոնց շարքում առկա էր նաև «Մայր Հայաստան» խմբակցությունից Սոնա Աղեկյանի նկարը։
Սակայն, ինչպես հայտնի է, Սոնա Աղեկյանը բողոքարկել էր իրեն մանդատից զրկելու կամայական որոշումը։ Մի տարի անց՝ 2025 թվականի ապրիլին, դատարանի վճիռը կայացրել էր, որ ավագանու այդ որոշումը անհիմն և ոչ օրինաչափ էր։ Սոնա Աղեկյանի մանդատը մինչ օրս վերականգնված չէ, և գործը շատ այլ քաղաքական գործերի նման հայտնվել է դատարանային շրջապտույտում։
Այս իրադարձությունները հիշեցնում են Երևանի քաղաքապետի վերջին ընտրություններին «Իմ քայլը» խմբակցության կողմից ցուցադրված քաղաքական դիլեմաների մասին։ Իշխանությունները կարողացան պահպանել քաղաքային իշխանությունը երևանցիների ընդամենը 9%֊ի աջակցությամբ, ինչպես նաև որոշ ընդդիմադիր ուժերի միջոցով, որոնք վերջում համագործակցեցին իշխանությունների հետ։
Այսպիսով, իշխանությունների ամենատարբեր ներկայացուցիչները շարունակում են զարմացնել իրենց բացահայտ ստելու կամ կիսաճշմարտություններ իրենց ձևով ներկայացնելու ունակությամբ։ Հետաքրքրում է, թե ինչի՞ վրա են դրված հույսերը, որ ոչ ոք չի նկատի այդ անհամապատասխանությունները։