Այսօր՝ փետրվարի 5-ին, Երևանում տեղի ունեցավ ավտովթար, որի հետևանքով բախվել են երկու ավտոմեքենա։
Դեպքը տեղի է ունեցել Վերին Անտառային 146/1 հասցեի դիմաց, արագաչափի մոտ։ Ըստ ոստիկանության տեղեկությունների, բախման մասնակիցներն են եղել Երևանի բնակիչ 23-ամյա Հայկ Մ․-ը, որը վարում էր «Toyota» մակնիշի ավտոմեքենա, և Գեղարքունիքի մարզի բնակիչ 57-ամյա Հակոբ Գ․-ը, որը նույնպես վարում էր «Toyota» մակնիշի ավտոմեքենա։
Բախման հետևանքով Հայկ Մ․-ի վարած «Toyota»-ն բախվել է ճանապարհի թույլատրելի հատվածում կայանված «Nissan» մակնիշի ավտոմեքենային։
Դեպքի վայր են ժամանել ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության Պարեկային ծառայության Երևան քաղաքի գնդի 3-րդ գումարտակի 2-րդ վաշտի պարեկները՝ գումարտակի հրամանատար Արմեն Գասպարյանի և գումարտակի հրամանատարի տեղակալ Դավիթ Հովհաննիսյանի գլխավորությամբ։
Վթարի փաստով ՊԾ Երևան քաղաքի գնդի 3-րդ գումարտակում կազմվում են համապատասխան փաստաթղթեր, որոնցում պարզվում է «Nissan»-ի սեփականատիրոջ ինքնությունը։
Վարորդներին ենթարկվել են սթափության փորձաքննության, որի արդյունքում պարզվել է, որ նրանք սթափ են եղել։
Բախման հետևանքով տուժածներ չկան։