Հունվարի 29-ի վաղ առավոտյան, ժամը 05:00-ի սահմաններում, Երևանի ոստիկանության Էրեբունու բաժնում ստացվել է տեղեկություն, թե «Մուրացան» մանկական հիվանդանոց են տեղափոխել մահացած երեխայի մարմին։
Ինքնենք տեղում պարզել ենք, որ ստացված տեղեկությունը հավաստի է։ Պարզվել է, որ մահացած երեխան 2 ամսական Ն. Ս.-ն է, որը բնակվում է Արագածոտնի մարզում։ Ծնողները մարմինը տեղափոխել են հիվանդանոց։ Տեղում բժիշկները նույնպես արձանագրել են երեխայի մահը։
Դեպքի մասին տեղեկությունը փոխանցվել է ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժին, որտեղից ժամանել է քննչական խումբ՝ ավագ քննիչ Ռաֆյանի գլխավորությամբ։
Քննչական բաժնում սպանություն (հանկարծամահություն) հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։ Դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու նպատակով անցկացվում են բոլոր անհրաժեշտ քննչական և իրավաբանական միջոցառումները։