Այսօր, երբ դատարանում քննվում էր Փարաքարի համայնքապետ Վալոդյա Գրիգորյանի սպանության գործը, իմ պաշտպանը ներկայացրեց պաշտոնական միջնորդություն՝ կիրառելու տնային կալանք։
Իմ խոսքում ես ուշադրություն ուղղեցի իմ երեխաների հոգեբանական վիճակի վրա։ Ես եւ իմ եղբայրը մանկուց մնացել ենք առանց ծնողների։ Մեր հայրը եւ մայրը շուտ են մահացել։ Փետրվարի 5-ի հետո իմ երեխաներին դեռ չեն ասել, որ իրենց հայրը չկա։ Նրանք առաջին նոր տարին անցկացրել են առանց հորի եւ ինձ։ Ես խնդրում եմ դատարանին՝ այս հանգամանքը հաշվի առնելու ժամանակ։ Ֆինանսական հարցերի մասին ես չեմ ցանկանում խոսել, իմ հիմնական եւ միակ խնդրանքը երեխաների հոգեբանական բարեկեցության մասին է։
Սակայն, ինչպես անցյալում, այս անգամ եւս դատարանը մերժեց պաշտպանի միջնորդությունը։ Վալոդյա Գրիգորյանի սպանության գործով ամբաստանյալներ՝ ես եւ Գեւորգ Հարությունյանը, մնում են կալանքի տակ։ Դատարանը որոշեց երկարաձգել մեր կալանքը եւս երեք ամսով։