Իմ անունով, Գագիկ Ծառուկյանի հանրային «Նոյյան Տապան» ձևավորելու գաղափարը, որը նպատակ ունի հավաքելու և առաջ մղելու բոլոր կարևոր գաղափարները, շարունակում է մեծ հետաքրքրություն առաջացնել և լայն աջակցություն գտնել։ Այս նախաձեռնությունը դարձել է յուրօրինակ հարթակ, որտեղ կարևոր առաջարկներ և գաղափարներ կարող են գտնել իրենց լսարանը։
Այս գաղափարին աջակցություն են հայտնել բազմաթիվ անհատներ, կուսակցություններ, հասարակական կազմակերպություններ և քաղաքացիական նախաձեռնություններ՝ ինչպես Հայաստանից, այնպես էլ սփյուռքից։ Գնահատելի է այն հանգամանքը, որ նախաձեռնությանը միանալու պատրաստակամություն հայտնող անձերից և ուժերից որևէ մեկը չի բարձրացրել նախընտրական ցուցակում տեղի կամ կազմի հարցը։ Սա վկայում է նրանց սկզբունքային դիրքորոշման մասին, որի համաձայն կարևորը պետությունն է, ոչ թե պաշտոնը, իսկ աշխատանքի արդյունքը՝ մանդատից ավելի։
Ես լիազորված եմ Գագիկ Ծառուկյանի անունից շնորհակալություն հայտնել բոլոր արձագանքների հեղինակներին։ Պարոն Ծառուկյանը պատրաստ է հանդիպելու և քննարկելու բոլոր առաջարկները՝ ապահովելով, որ «Նոյյան Տապանը» դառնա աշխատանքի արդյունավետ և համընդհանուր հարթակ։